
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 2 |
| Slew Rate | 180 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 85 dB |
| Input Bias Current | 10 pA |
| Gain Bandwidth Product | 250 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 7.5 mV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 90 dB |
| Input Voltage Noise Density | 8 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | CMOS Operational Amplifier |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
Stock: 7110
Distributors
pcbx
Unit Price$0.36269
Ext.Price$0.36269
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.36269 | $0.36269 |
| 10 | $0.31390 | $3.13900 |
| 50 | $0.27168 | $13.58400 |
| 100 | $0.22359 | $22.35900 |
| 500 | $0.18401 | $92.00500 |
